Novinky v Alpenvereinu + akce 4 měsíce zdarma

Členství v Rakouském alpském svazu v Alpenvereinu je spojeno s mnoha výhodami, mimo jiné i s ojedinělým pojištěním pokrývajícím aktivity jako je vysokohorská turistika, horolezectví, canyoning, skialpinismus a jiné sporty. Horská škola (kontaktní místo Alpenvereinu, sekce Edelweiss Vídeň) informuje o novinkách platných od 1.9.2017.

Akce 4 měsíce zdarma pro nové i bývalé členy

Mezi tradiční podporu nových členů Alpenvereinu patří akce “4 měsíce zdarma”. Konkrétně to funguje tak, že zaplacením příspěvku na rok 2018 se automaticky stáváte členy Alpenvereinu i pro konec roku 2017. Prodlužuje se tím doba využití veškerých výhod, které toto členství zahrnuje (unikátní pojištění, slevy na chatách, vybraných lanovkách, některých železničních drahách atd.).

Akce nově platí i pro staré členy Alpenvereinu, kteří již registrováni byli, ale v roce 2017 členství neuhradili. Stejně tak mohou tuto akci využít partneři nebo děti, které mají členství v rámci rodiny zdarma. Více o členských příspěvcích najdete ZDE. Pojistná ochrana začíná platit vždy od 0:00 následujícího dne po uhrazení členských příspěvků. U dětí platí totéž v rámci rodinného členství. Veškeré informace o pojištění naleznete ZDE. a on-line přihlášku na www.horskaskola.cz/alpenverein

členský průkaz Alpenverein 2018

Přední strana členského průkazu 2018

Výše příspěvků v roce 2018 a úprava členských kategorií

Výše členských příspěvků Alpenverein a ceny připojištění byla ponechána, došlo ovšem ke zjednodušení jednotlivých členských kategorií. Přehled jednotlivých změn v kategoriích:

  • senioři: posunutí věkové hranice z 60 let na 64 let (s ohledem na pozdější odchody do důchodu a vitalitu seniorů)
  • junioři: posunutí věková hranice z 25 na 27 let a to u všech a nejen u studentů. Proto je nově v on-line přihlášce kolonka student již pouze u dětí, které mají být zdarma.
  • tělesně postižení: nově přeřazeni do kategorie C (dříve to byla kategorie B) – dochází k finanční úspoře!
  • vdovy a vdovci: kategorie zrušena, již nemají slevu na členský příspěvěk

Nově platné členské kategorie:

  • Kategorie A = 28-64 let
  • Kategorie B = partner A nebo senior 65 let a výše nebo junior 19-27
  • Kategorie C = dítě 0-18 let, postižení nad 50 % (dříve byli kategorie B). Tělesné postižení je třeba doložit dokladem.
  • Kategorie Cf = dítě 0-18 let nebo student 19-27 let pokud jsou oba rodiče přihlášeni a nebo jeden rodič jako samoživitel. Děti do 18 let a studenti do 27 let (nutno doložit dokladem) jsou nadále v rámci rodiny, popř. u jednoho rodiče samoživitele zdarma.

Celkově novinky přináší změny, které rozšiřují výhody pro určité kategorie členské základny. Rozšíření akce “4 měsíce zdarma” vnímáme jako veliký bonus pro bývalé členy. Kompletní informace o Alpenvereinu naleznete na naší stránce: www.horskaskola.cz/alpenverein.

Michal Lollok
Profesionální horský průvodce UIMLA věnujicí se celoročnímu vedení programů v horách, lektorování odborných kurzů pro širokou veřejnost i profesionály.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.